GUTTA SPOLUPRACUJE S ABROU

ČESKÉ ZASTÚPENIE GUTTA ZRÝCHLILO SVOJE OBCHODNÉ PROCESY OPTIMALIZÁCIOU HARDVÉRU, NA KTOROM BEŽÍ INFORMAČNÝ SYSTÉM ABRA G3 A ĎALŠIE APLIKÁCIE.

Mechanicky odolná plastová skla a polykarbonátové desky Gutta

Gutta ČR – Praha, je českým zastúpením švajčiarskej spoločnosti, ktorá bola založená už v roku 1965.

Obchodná spoločnosť je dodávateľom širokého sortimentu výrobkov pre stavbu, dom a záhradu. Prevádzkuje širokú sieť zmluvných stavebnín a internetový obchod GuttaShop.cz.

EDI V ABRA G3
Gutta svoje výrobky predáva aj prostredníctvom záhradných centier Baumax a Obi, s ktorými elektronicky komunikuje prostredníctvom EDI, integrovanom v informačnom systéme. Pre obchodné aj prevádzkové agendy Gutta používa systém ABRA G3, na ktorý prešla zo systému ABRA Gold už v roku 2005. V roku 2014 Gutta informačný systém rozšírila o ABRA iGATE, webovú nadstavbu (typu Business Intelligence) pre dashboardy a manažérske výstupy.

HARDVÉR
Pred implementáciou iGATE vykonala ABRA analýzu hardvérového zázemia, aby pre iGATE a informačný systém zaistila optimálny výkon servera. Analýza odhalila nedostatočný výkon a slabé zabezpečenie dát. Z analýzy teda vyplynuli odporúčania na výmenu servera, alebo výrazný upgrade serverových komponentov.

ZNAČKOVÉ SERVEROVÉ RIEŠENIE PRE PREVÁDZKU INFORMAČNÉHO SYSTÉMU ABRA ZRÝCHLILO PRÁCU VŠETKÝM PRACOVNÍKOM FIRMY.

Jan Stavinoha, správca IT

PLÁN UPGRADE PORTÁLU
Gutta sa rozhodla upgrade servera realizovať v niekoľkých fázach. Prvá fáza obsahovala výmenu chybného disku v poli RAID 1 a nastavenie zálohovania dát do datacentra s garanciou obnovy prevádzky firmy, ktorú ABRA poskytuje v rámci služby ABRA FIT. Zálohy boli nastavené s cieľom zaistenia okamžitej prevádzky firmy v prípade výpadku servera, s obnovenými dátami cez vzdialene spustenú aplikáciu informačného systému v datacentre (po dobu až 10 dní). Služba Gutte priniesla istotu a v prípade problému dostatok času na vyriešenie problému s HW a nasadenie najnovších dát do štandardného prevádzky.

TESTOVANIE ZÁLOŽNÉHO RIEŠENIA
Jan Stavinoha, správca IT v Gutte, niekoľko dní prevádzku ABRY cez vzdialenú plochu testoval: „Aby som vyskúšal funkčnosť služby zálohovania, vzdialenú prevádzku informačného systému som skúšal aj s nahratými ostrými dátami Gutty. Systém bol dostatočne rýchly, pocitovo dokonca rýchlejší ako prevádzka na našom vlastnom serveri. Bol som rád, že máme v zálohe kvalitné riešenie pre prípad kolízie našej IT infraštruktúry.“

ABRA NÁM DODALA NIELEN INFORMAČNÝ SYSTÉM, ALE AJ KNOW-HOW AKO S DÁTAMI BEZPEČNE PRACOVAŤ A MAŤ ICH ZAISTENÉ AJ PO HARDVÉROVEJ STRÁNKE.

Eva Černá, vedúca logistickej kancelárie

KOLAPS HW
O niekoľko týždňov neskôr k výpadku servera skutočne došlo. Gutta bola behom niekoľkých sekúnd v neprevádzkyschopnej situácii. Konzultanti z ABRY vzdialene diagnostikovali porušenie databázy systému a v prvej fáze servisného zásahu pre Guttu nasadili deň starú zálohu v režime cloudovej prevádzky k otestovaniu.
 

Eva Černá, vedúca logistickej kancelárie, situáciu komentuje: „Hoci sme sa na takúto situáciu pripravovali, keď nastala, boli sme v šoku. Nebolo možné vybavovať objednávky, predaje sa zastavili. Rýchle obnovenie zálohovaných dát na vzdialenom serveri a náhradná prevádzka cez ABRA cloud nám eliminovali väčšie obchodné straty spôsobené kolapsom HW nášho serveru. Služba zálohovania v dátovom centre ABRY nám vytrhla tŕň z päty.“

Eva Černá, vedúca logistickej kancelárie firmy GuttaEva Černá, vedúca logistickej kancelárie firmy Gutta

STABILNÁ PREVÁDZKA INFORMAČNÉHO SYSTÉMU
Na základe tejto skúsenosti sa Gutta rozhodla upgradovať server ihneď a u ABRY objednala nový značkový server vrátane Windows Server 2012R2, záložného zdroja, konfiguračných prác a virtualizácie VMware pre dva VM Windows Servery: jeden virtuálny server pre aplikačný a databázový server, druhý pre budúce využitie ďalších aplikácií ako ABRA iGATE, ABRA mGATE, automatizačného serveruwebových a terminálových služieb.

Počas niekoľkých dní prebehla inštalácia, a Gutta tak došla k špičkovo zaistenej prevádzke informačného systému, ktorý je dnes niekoľkonásobne rýchlejší než pôvodný server a súčasne je aj naďalej krytý službou ABRA FIT.