Petrof

Česká firma, česká výroba, 140 let tradice

Piano Petrof

PETROF, SPOL. S R. O. patrí medzi najvýznamnejších európskych výrobcov pián a klavírov. Nástroje teraz vyváža do viac ako 60 krajín sveta na 5 kontinentoch. Medzi najväčších odberateľov patria Čína, Nemecko, Rusko, Japonsko, Austrália, Česká republika, ale aj Taiwan, Hong Kong a ďalšie. Za viac ako 148 rokov existencie PETROF vyrobil cez 600 000 hudobných nástrojov.

SAMOTNÁ VÝROBA nástrojov prešla počas desiatky rokov obrovským vývojom. Typický charakter výroby s významným podielom ručnej práce vysoko kvalifikovaných špecialistov ale zostal nepostrádateľný až dodnes. Vlastná výroba pián a dôležité operácie sú stále vykonávané vždy ručne. Spájajú sa tak výrobné operácie na najmodernejších strojoch s umom a zručnosťou českých remeselníkov, ktorí dodávajú nástrojom PETROF tak osobité vlastnosti. Predovšetkým je to typický nezabudnuteľný ušľachtilý tón.

CHCELI SME ZJEDNOTIŤ EVIDENCIE NA JEDNOM MIESTE A K TOMU NÁM POMOHLA ABRA G3.

HISTORIE FIRMY PETROF siaha až do roku 1864, keď Antonín Petrof v Hradci Králové vyrobil prvý koncertný klavír. V roku 1883 firma rozšírila výrobu i na menšie pianína a o dva roky neskôr zriadila sklad a servisné stredisko vo Viedni, odkiaľ vyvážala nástroje do cudziny.

Z NEDÁVNEJ HISTÓRIE je nutné spomenúť predovšetkým znárodnenie továrne v roku 1948, pri ktorom rodina Petrof prišla o majetok a svoje práva.

Po páde totalitného režimu začal Jan Petrof proces privatizácie, ktorý bol dokončený až v roku 1998.

V ROKU 2001 továreň prešla plne do rúk rodiny Petrofovcov. Vedenia sa ujala Zuzana Ceralová Petrofová, ktorá reprezentuje už piatu generáciu.

Zuzana Ceralová, PetrofMgr. Zuzana Ceralová Petrofová

OD ROKU 2007 sú všetky nástroje zn. PETROF označené novou pečaťou, EUROPEAN EXCELLENCE (skratka EEX). Toto označenie je zárukou európskeho pôvodu nástroja, dlhodobej životnosti, odborného servisu a vysokej úžitkovej hodnoty.

Klavíry PETROF majú originálne vyriešené tri základné oblasti:

  • Akustickú rozlohu podporovanú rezonančnou doskou, rebrami, kobylkou, kostrou a kovovým rámom
  • Mechanizmus, vrátane klávesnice a mechaniky
  • Architektonické stvárnenie spolu s povrchovou úpravou

ABRA NÁM UMOŽŇUJE RIEŠIŤ VŠETKO S JEDNOU KONTAKTNOU OSOBOU. TO ZJEDNODUŠUJE KOMUNIKÁCIU A NAŠE POŽIADAVKY SÚ VŽDY RÝCHLO VYBAVENÉ.

Klavír Petrof

V ROKOCH 2004 - 2010 prešla firma razantnou reštrukturalizáciou, a k tomu aj celosvetovou finančnou a obchodnou krízou. Firmu táto situácia posilnila, odpredala nevyužité aktíva a výrazne sa oddlžila.

Zúžila výrobu z 10 000 nástrojov ročne (s 1 mld. Kč obratu pri 1 000 zamestnancoch) na 2 000 nástrojov vlastnej výroby (s obratom 200 mil. Kč a 200 zamestnancami). Podiel produkcie PETROFU na európskom trhu však zostal zachovaný, pretože pokles dopytu dopadol na všetkých tunajších výrobcov bez rozdielu.

PO MAJETKOVEJ reštrukturalizácii sa pozornosť manažmentu firmy začala sústrediť na optimalizáciu nástrojov riadenia, zjednotenie veľmi roztrieštených evidencií, kumuláciu dát z mnohých typov softvérových aplikácií a ucelenie hardvérovej platformy.

INFORMAČNÍ SYSTÉM sa mal stať prostriedkom k zjednoteniu nástrojov riadenia. Vypísané výberové konanie vyhrala ABRA Software so svojím ERP systémom ABRA G3.
V druhej polovici roku 2010 bola zahájená implementácia ekonomických modulov. V roku 2011 bola implementovaná výroba, sklady, obchodné agendy a funkčný systém bol odovzdaný do ostrej prevádzky.

V ROKU 2012 boli dodané práce rozšírené o optimalizáciu zavedených procesov, tvorbu personalizovaných reportov, nastavenie manažérskych nástrojov a výstupov a tiež špeciálna úprava modulu CRM.

IMPLEMENTÁCIA neprebiehala bez problémov. Na samom jej počiatku z PETROFU odišiel dlhoročný IT správca, ktorý mal mať implementáciu na starosti. Bolo tak nutné zriadiť dva improvizované tímy pre riadenie a realizáciu implementácie: zvlášť pre ekonomiku, a zvlášť pre výrobu a sklady. Tímy tvorili pracovníci stredného manažmentu spoločnosti PETROF a špecialisti z dodávateľskej ABRA Software. 

PETROF aj cez túto komplikáciu hodnotí spätne implementáciu ako skvele vykonanú, s minimálnymi dopadmi na samotnú výrobu a predaj.

Piano petrof

ABRA G4 PRINIESLA AUTOMATIZÁCIU OBCHODNÝCH PROCESOV. PREDOVŠETKÝM  PROSTREDNÍCTVOM ABRA E-SHOPE, KTORÝ JE SCHOPNÝ ZÁKAZNÍKOM OKAMŽITE DISTRIBUOVAŤ NOVINKY V PORTFÓLIU Aj AKCIOVÉ PONUKY.

ROK 1864 ZAPOČAL dlhú históriu rodinnej firmy Antonína Petrofa naplnenú hľadaním nových technológií a smerov, ktorých cieľom bolo vždy zvyšovanie kvality nástrojov. ABRA G3 je jedna z technológií, ktorá pomáha PETROFU k plnému sústredeniu sa na kvalitu výroby a obchod.

PETROF je jedna z mála českých výrobných spoločností, ktorá sa od firmy národného významu rozvinula až do podoby významného európskeho a celosvetového výrobcu.

Tvrdá práca piatich generácií Petrofovcov prináša potešenie nielen majstrovským interpretom a skladateľom, ale aj tisícom ďalších milovníkov hudby. Ceny, pocty, medaily a tituly svedčia o verejnom uznaní kvalít týchto nástrojov.

Najdôležitejšia ale vždy bude spokojnosť pianistov, ktorí si nástroj značky PETROF vybrali.