Progress Cycle

ČESKÝ PREDAJCA SVETOVÝCH KOLIES

PREDAJCA BICYKLOV A CYKLISTICKÉHO PRÍSLUŠENSTVA PROGRESS CYCLE PRE SVOJ ONLINE B2C PREDAJ POUŽÍVA ABRA ESHOP, KTORÝ JE SPRAVOVANÝ PRIAMO Z INFORMAČNÉHO SYSTÉMU ABRA G3.

Josef Přib, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Josef Přib, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Progress Cycle

Progress Cycle, je veľkoobchod s cyklistickým tovarom s výhradným zastúpením cyklistického vybavenia značiek Giant, Giro, Bell, CamelBak a ďalších. S 30 zamestnancami produkuje ročný obrat 166 mil. Kč v predaji a v servisných službách.

JOSEF PŘIB, zakladateľ a výkonný riaditeľ Progress Cycle, začal svoje podnikanie ako muzikant a hudobný manažér. Založil legendárnu vydavateľskú firmu Monitor (dnes EMI/Warner Music). V hudobnom priemysle pôsobil celých 18 rokov, následne podnikal v bankovníctve v investičných spoločnostiach. Pôsobil krátko aj v Patria. Ku kolesám sa dostal až vo svojich 36 rokoch v Amerike, kde prepadol mountain bikingu, ktorý sa pre neho stal športom č. 1. V roku 1997 založil firmu Progress Cycle, ktorá si do svojho portfólia výhradných obchodných zastúpení vyberá iba technologické a dizajnové špičky svojho odboru. Josef Přib výber značiek komentuje: „V začiatkoch sme každý rok na český trh uvádzali 3 nové značky. Giant bol našou najväčšou pýchou. V začiatkoch sme o túto značku usilovali dvakrát, avšak neúspešne. Potom nás Giant po niekoľkých rokoch sám oslovil s dotazom na spoluprácu. To pre nás bolo ocenením toho, že svoju prácu robíme dobre.“

MODERNÉ IT V OBCHODU
Rovnako ako výrobky, ktoré predáva, vyberá Progress Cycle tiež technológie, ktoré v každodennej obchodnej praxi používa. O využití informačných technológií hovorí IT manažér David Krásenský: „Snáď okrem mailov používame systém ABRA G3  na všetku prácu v obchodnej agende.“

Predtým Progress Cycle používal DOS verziu ekonomického systému ABRA Gold. V roku 2007 vypísal výberové konanie na moderný informačný systém, v ktorom uspela ABRA vo verzii G3. „ABRA pre nás bola jasnou voľbou, bola optimálnou kombináciou univerzálneho riešenia, funkcií a ceny,“ opisuje výberové konanie David Krásenský.

PRÍNOSY ERP
„ERP ABRA nám pomáha predovšetkým s vybavovaním stále vyššieho počtu elektronických objednávok, ktoré boli v skorších dobách oveľa častejšie realizované faxom alebo cez telefón. Nedokážem si predstaviť iné ERP, ktoré by nám ponúklo toľko, čo ABRA. Zo systému G3 dostávame všetky obchodné informácie,“ pokračuje David Krásenský.

ABRA eSHOP
Predovšetkým v samotnom obchodnom procese je najväčším prínosom priame prepojenie e-shopu s informačným systémom.ABRA eSHOP, , ktorý používame k priamemu predaju koncovým zákazníkom (B2C), previazaný na ERP, nám šetrí čas. Už nemusíme prepisovať offline objednávky. Náš obchodník jednoducho každé ráno spracuje prichádzajúce objednávky. Tým sme skrátili expedíciu tovaru o jeden deň, čo samozrejme vyhovuje nielen nám, ale predovšetkým našim zákazníkom,,“ hovorí Josef Přib.

Prodejna Progress Cycle v Hostivicích

E-SHOP S PRIAMYM PREPOJENÍM NA ERP NÁM SKRÁTIL EXPEDÍCIU TOVARU O JEDEN DEŇ.

Josef Přib, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ

RÝCHLEJŠÍ PREDAJ
Ďalšie urýchlenie práce prichádza s elektronickým vystavovaním faktúr cez OLE rozhranie. Automaticky tiež z jednotlivých objednávok v informačnom systéme vznikajú skladové karty, na základe ktorých sú tvorené odberateľské predobjednávky a celý proces končí cez naskladnenie v sklade pri tovare v rukách objednávateľa.

Schema obchodního procesu Progress cycleAutomatizácia spracovania elektronických objednávok

PROGRESS CYCLE = GIANT
Progress Cycle spolupracuje so stovkou koncových predajcov bicyklov Giant. Prevádzkuje exkluzívne franchisové predajne, v ktorých sa predáva prevažne značka Giant. Program Concept Store má niekoľko úrovní spolupráce, od konceptu oddeleného priestoru v predajni, ktorá predáva aj iné značky, až po stopercentné obchody s vyhradeným priestorom iba pre značku Giant.

NEDOKÁŽEM SI PREDSTAVIŤ INÉ ERP, KTORÉ BY NÁM PONÚKLO TOĽKO, ČO ABRA. ZO SYSTÉMU G3 DOSTÁVAME VŠETKY OBCHODNÉ INFORMÁCIE.

David Krásenský, IT manažér 

PROGRESS CYCLE sa podieľa na rozvoji tak krásneho športu, akým je cyklistika. Bol u boomu horských bicyklov, a je tu aj teraz, keď prichádza comeback cestnej cyklistiky a na popularite nadobúda cykloturistika ako spôsob aktívneho životného štýlu

Podnikateľský príbeh k stiahnutiu v PDF
progresscycle.sk